Zuzana Kocumová se stala mistryní Evropy

Velké převýšení a velké horko čekalo na závodníky šampionátu ME v Spartan 2024 na trati Beast (cca 23km/+2000m), který se konal v rakouském městečku Zell am See-Kaprun.

Fantastickým výkonem se představila naše Zuzana Kocumová – sportovec, která se dlouho přetahovala o vedení s angličankou A. Berquez, ale v záverečné části závodu podala bezchybný výkon na překážkách a s náskokem skoro 7 minut vybojovala titul mistryně Evropy pro rok 2024.

V mužích si pro titul mistra Evropy doběhl francouz Gregory Basilico, před krajanem J. Thibaultem a italem L. Pescollderunggem.

Jaké dojmy měla Zuzka po závodě?

„Dnešek byl neskutečný. Po 4 letech, kdy jsem vyhrála Evropu ve Švýcarském Verbieru, pak dvou letech, kdy jsem řešila úplně jiné věci, než sport, po roce biologické léčby, která mě dostala z nejhoršího, a dvou letech, kdy se snažím spoustu věcí dělat jinak, se povedlo něco, v co jsem se skoro bála věřit, že by se ještě někdy mohlo stát realitou.

V závodu jsem měla konečně pocit, že celkem běžím a tělo funguje.

Délka i převýšení na mě úctyhodné a trochu strašidelné, takže jsem se snažila jít s rezervou a rozumem. Věděla jsem, že poslední sebeh více než 1000 výškových metrů bude zásadní. Celý závod byl neuvěřitelně vyrovnaný, kdy kopce nahoru měla lepší Andrea Berquez, já naopak sebehy a běh v těžkém terénu. Cca 4 km před cílem jsem se ale dostala definitivně do vedení a díky čistému závěru se zvládnutými všemi prekazkami byl nakonec náskok v cíli velmi slušný (Andrea v závěru pokazila 3)“